antypoślizgowe schody kamienne
antypoślizgowe schody kamienne i taśmy antypoślizgowe

Architektura 21szego wieku : ORDOS 100 # 29: Lyn Rice Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: Lyn Rice Architekci Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Architekci odpowiedzialni: Lyn Rice, główny, z Astrid Lipką, główny współpracownik Projekt Architekt: Ivan Chabra Projektant: Benjamin Cadena Zespół projektowy: Karl-Erik Larson, Steven Chen, Daria Supp Rok budowy: 2008 Rok budowy: 2009-2010 Kurator: Ai Weiwei, Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Obszar budowy: 1000 m2 LU aproksa to jeden z niewielu wybranych architektów ze Stanów Zjednoczonych by Herzon & DeMeuron zaprojektowali willę o powierzchni 10.000sf w chińskiej prowincji Mongolii Wewnętrznej w ramach uznanego artysty, Ai Weiwei.
s 100 Master Ordos Master Plan.
LRA.
S Villa 007 będzie jedną z 100 willi zaprojektowanych przez 100 zaproszonych międzynarodowych architektów i zorganizowaną wokół nowego centrum kulturalnego Ordos, które obejmuje sąsiadujące muzeum i rezydencje artystów.
Villa 007 położona jest na rogu na południowej stronie budynku Ordos 100, a krajobraz i światło wnikają głęboko w jego wnętrze.
Tradycyjna trójzawowa siatka biegnąca prostopadle do nieparzystej elewacji zachodniej organizuje trzy dziedzińce krajobrazowe, które przyciągają okoliczne tereny do pomieszczeń mieszkalnych.
Wewnętrzne strefy programowe i strukturalne są organizowane przez te ogrody i przez siatkę wtórną działającą normalnie w stosunku do pozostałych fasad.
Dodatek / internalizacja przestrzeni zewnętrznej rozszerza program w poziomie i tworzy niski profil budynku.
Diagramy krajobrazowe Villa 007 kwestionuje normatywną praktykę konsolidowania programów mieszkaniowych w oddzielne bloki usługowe, mieszkalne i sypialne.
LRA rozprowadzała pomieszczenia mieszkalne na każdym poziomie, przeplatając je z miejscami do spania i pomieszczeniami usługowymi oraz zachęcając mieszkańców i gości do poszukiwania szerszego zakresu doświadczeń w domu.
W nieświadomym akcie migracji wewnętrznych, właściciel domu będzie wędrował od przestrzeni do przestrzeni, czerpiąc ze skali i materialnego charakteru konkretnych przestrzeni życiowych, które współbrzmią z ich nastrojem, a także z porą dnia i pory roku.
Living Level to aktywne środowisko życia basenów / stref ćwiczeń połączone z salonem, gorącym basenem i sauną.
Living Level 2 dystrybuuje duże strefy rozrywki z dala od bardziej intymnych pomieszczeń mieszkalnych, gabinetowych i jadalnych z pokojami sypialnymi.
Living Level 3 to apartament typu suite właściciela z prywatnym salonem sąsiadującym z zewnętrznym tarasem na dachu.
[patrz też: przepływ miarodajny, kalkulator współczynnika u, bufor ciepła ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bufor ciepła kalkulator współczynnika u przepływ miarodajny