antypoślizgowe schody kamienne
antypoślizgowe schody kamienne i taśmy antypoślizgowe

Architektura i nowoczesne budownictwo – ORDOS 100 # 30: LTL Architekci

Posted in Uncategorized  by admin
July 8th, 2018

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: LTL Architects Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Zespół projektowy: Marc Tsurumaki, Paul Lewis, David J.
Lewis, Kate Snider, Deric Mizokami, Laura Cheung Rok budowy: 2008 Rok budowy: 2009-2010 Kurator: Ai Weiwei, Pekin , Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Obszar budowy: 1000 m2 aprox Kontekst fizyczny i klimat pustyni Gobi i stepu mongolskiego, z jego jałowością, intensywnym światłem i ekstremalnymi warunkami klimatycznymi.
Ograniczenia pracy i materiału związane z obszarem.
Prosta konstrukcja z cegły i betonu jest powszechną techniką.
Plan zagospodarowania terenu i związane z nim naciski gęsto ułożonych domów architektonicznych, z których każdy jest wyjątkowy.
Projekt domu stara się katalizować te bardzo specyficzne parametry, aby wytworzyć logikę architektoniczną, która byłaby wystarczająco wytrzymała, aby wytrzymać tłumaczenie na lokalne praktyki konstrukcyjne, poczynając od serii spekulacyjnych pytań: co, jeśli relacja między klastrami prywatnymi pokojami a otwartymi przestrzeniami publicznymi w domu można wzmocnić poprzez sekcję.
Co by było, gdyby dom mógł być zarówno introwertyczny, jak i ekstrawertyczny, łączący powierzchowność i wnętrze, schronienie i ekspozycję w pojedynczej logice przestrzennej.
Ten dom stara się znaleźć równowagę między maksymalizacją rozszerzeń w krajobrazie, utrzymaniem intymności dla właścicieli i integracją z ściśle zorganizowanym planem Ordos.
Forma domu jest rozciągnięta na wschód i zachód wzdłuż terenu, aby zmaksymalizować ekspozycję na południe.
Dom jest podzielony na dwie odrębne strefy poziome: masywne pokoje prywatne unoszące się nad otwartym planem pomieszczeń publicznych.
schematy Podczas gdy górna objętość jest solidna i skierowana do wewnątrz, plan terenu jest ekspansywny, rozszerzając przestrzeń domu na otaczające go miejsce jako szereg dziedzińców.
[więcej w: taśmy transportujące, taśmy miedziane, schody granitowe ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: schody granitowe taśmy miedziane taśmy transportujące