antypoślizgowe schody kamienne
antypoślizgowe schody kamienne i taśmy antypoślizgowe

Budownictwo wczoraj i dzis : ORDOS 100 # 28: F451 Arquitectura

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Ta willa znajduje się w projekcie działki ORDOS.
Architekci: F451 Arquitectura Lokalizacja: Ordos, Mongolia Wewnętrzna, Chiny F451 Zespół: Santi Ibarra, Toni Montes, Lluis Ortega, Xavier Osarte & Esther Segura Konsultant techniczny: AKT Krajobraz: Jerónimo Hagerman Rok budowy: 2008 Rok budowy: 2009-2010 Kurator: Ai Weiwei, Pekin, Chiny Klient: Jiang Yuan Water Engineering Ltd, Mongolia Wewnętrzna, Chiny Obszar budowy: 000 m2 W ekstremalnym klimacie, takim jak ordos, przy wysokich temperaturach w lecie i zimnych w zimie, związek między formą, otworami na zewnątrz i efektywność środowiskowa staje się priorytetem.
Odpowiedzieliśmy na warunki pustynne z witryny w formie, która pozostaje zwarta.
Ograniczenie ekspozycji na nieosłoniętą powierzchnię zewnętrzną oraz wprowadzenie perforacji i chronionych przestrzeni zewnętrznych pozwala na lepszą kontrolę wymiany między wnętrzem i wnętrzem w tym trudnym klimacie.
Każda z głównych przestrzeni domu ma patio z południową orientacją, która zbierze najlepszą ekspozycję na słońce, jednocześnie chroniąc przed wiatrem.
Grube dwuwarstwowe ściany domu gwarantują dobrą izolację, a grubość ściany pozwala na duże otwory po wewnętrznej stronie.
To pozwala nam zbierać niższe zimowe światło słoneczne, jednocześnie chroniąc dom przed skrajnym nasłonecznieniem lata.
Ściśle respektując plan generalny, pozycja naszej propozycji na północnym krańcu strony generuje otwartą przestrzeń zorientowaną na południe w celu zapewnienia dobrej ekspozycji.
Mamy zapadniętą część naszej witryny, aby chronić ją przed wiatrami i zwiększyć poziom prywatności tego pokoju na świeżym powietrzu.
Ogólna objętość domu jest ustawiona w taki sposób, że nad poziomem ulicy pozostaje zamknięty, a do ogrodu jest całkowicie otwarty.
Tak więc dom ma introspekcyjne usposobienie.
Najwyższy poziom, na którym znajduje się większość pokoi, otwiera się na prywatne prywatne tarasy, a parter, na którym opracowywany jest cały program publiczny, otwiera się w kierunku chronionej przestrzeni zewnętrznej.
Rezultatem jest abstrakcyjny wolumin w kształcie umożliwiający negocjacje pomiędzy wewnętrznymi potrzebami programu, który tworzy budynek o proporcjach podkreślających jego warunki narożne w celu zmniejszenia jego masy.
Używamy lokalnych gatunków, które będą się dobrze rozwijać w lokalnym klimacie.
Na poziomie ulicy użyjemy drzew iglastych, które zbudują warunki brzegowe.
Ta plantacja ma podwójną rolę.
Pod ręką te nasadzenia chronią zatopiony ogród, ale jednocześnie zapewniają pewną definicję i tożsamość przesyłki w stosunku do ulicy.
Te liniowe akumulacje drzew zapewniają cień i ochronę przed wiatrem.
Z głównej przestrzeni zewnętrznej domu, mieszkańcy będą postrzegać zatopiony ogród jako domowe patio dzięki ciągłości zadaszeń drzew, które odfiltrowują otaczające przestrzenie publiczne planu głównego.
Aby kontrolować dostęp do strony w pewnych obszarach, takich jak dach basenu lub wschodnia krawędź w pobliżu wejścia dla pracowników, użyjemy dolnych szczotek, które nie odciągają od geometrii samego domu.
Reszta przestrzeni na zewnątrz, na przykład zatopiony ogród i patio na piętrze, będzie głównie sucha z punktualnymi plantacjami.
Dom ma betonową ramę, która zostanie zbudowana na miejscu, a wszystkie fasady będą wykonane z podwójnej warstwy czarnej cegły.
Zewnętrzna warstwa fasady będzie wykonana z cegły wzmocnionej o długości 37 cm, przechodzącej od pionowej do lekko nachylonej w szeregu rządzonych powierzchni.
Ściany te zostaną przymocowane do płyt betonowych na górnej i dolnej krawędzi, aby zapewnić integralność strukturalną.
Wewnętrzna warstwa konstrukcji ściany odpowiada różnym programom pomieszczeń.
Powstała przestrzeń uchwycona pomiędzy zewnętrznymi, pochylonymi ścianami i wnętrzem, pionowe ściany pozwalają ukryć wszystkie mechaniczne urządzenia, zapewniając natychmiastowy dostęp do pomieszczeń mieszkalnych domu.
[więcej w: odległość szamba od granicy, powietrzna pompa ciepła, ogrodzenie z paneli ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: odległość szamba od granicy ogrodzenie z paneli powietrzna pompa ciepła